
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 144 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 120 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, EBI/EMI, Ethernet, I²C, I²S, IrDA, SD, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 1 Mb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 100 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Frequency | 120 MHz |
| RAM Size | 256 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 100 |
| Number of Timers/Counters | 10 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 120 MHz |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 371
Distributors
pcbx
Unit Price$11.95961
Ext.Price$11.95961
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $11.95961 | $11.95961 |
| 10 | $9.38713 | $93.87130 |
| 25 | $8.36121 | $209.03025 |
| 50 | $8.31060 | $415.53000 |
| 100 | $8.26033 | $826.03300 |
| 300 | $7.96025 | $2388.07500 |
| 500 | $7.70377 | $3851.88500 |
